Noordhollands kampioenschap schooldammen 2026
Op zaterdag 21 maart vond in sporthal De Greep in Zaandam de finale van het schooldammen Noord Holland plaats.
Negen pupillenteams en zeven welpenteams van basisscholen uit Noord Holland hadden zich voor deze finale weten te plaatsen.
De organisatie was dit jaar in handen van Damcombinatie Zaanstreek. De vereniging bestaat 20 jaar en vond dit een goede aanleiding om de finale naar Zaandam te halen.
De bestuursleden hadden ervoor gezorgd dat de speelzaal gereed stond.

Vanaf half twaalf werden de kinderen ontvangen in de Greep waar de koffie en limonade al klaar stond, met begeleiders, ouders, grootouders, broers, zussen en supporters. Het was meteen al gezellig druk.
Nadat de voorzitter van de Provinciale Noordhollandse Dambond Wim van Tiel nog even goed de regels had uitgelegd aan de spelers en iedereen veel succes had gewenst kon het toernooi om 12:00 uur beginnen.
Er werd niet alleen om de eer gespeeld. Voor de nummers 1 t/m 3 waren er bekers te winnen.
Bij de welpen konden de beste 5 teams zich plaatsen voor de Halve Finale van Nederland, bij de pupillen zelfs de beste 6 teams.
Het werd een spannend toernooi!

Bij de welpen werd een volledig rond toernooi gespeeld. De teams van De Rank 1 uit Julianadorp en Beekvliet 1 uit Velserbroek waren aan elkaar gewaagd. Beide teams behaalden 13 punten en hadden tegen elkaar gelijk gespeeld. Er moest dus een beslissingswedstrijd komen. Óók die wedstrijd eindigde in 4-4, maar bord 1 van De Rank 1 had gewonnen en dat gaf de doorslag.

Bij de pupillen speelden alle teams 7 wedstrijden volgens het Zwitsers systeem en dat maakte het spannend tot het eind.
Dat gold niet voor de eerste plaats, want De Rank 1 won alle wedstrijden en werd overtuigend kampioen. Maar de nummers 2 t/m 6 waren echt aan elkaar gewaagd.
Toen rond 16.30 uur de laatste zetten waren gedaan resulteerde dat in de volgende eindstand.
In Toernooibase zijn alle uitslagen en eindstanden terug te vinden.
Welpen (t/m groep 6):
1 De Rank 1 uit Julianadorp
2 Beekvliet 1 uit Velserbroek
3 De Fontein uit Den Helder
Pupillen (gr. 7 en 8):
1 De Rank 1 uit Julianadorp
2 De Rank 2 uit Julianadorp
3 De Optimist uit Den Helder
Voor alle kinderen was er een mooie medaille aan een halslint als herinnering aan deze spannende damdag. Dat zorgde voor veel blije gezichten!
En dat was voor de organisatie een mooie beloning!


